Reggeli után megnéztük a Gelati kolostort, amit kár lett volna kihagyni, mert belül nagyon szép a sok freskónak köszönhetően. Kívül éppen felújítják.
Gelati kolostor, Kutaisi |
Gelati kolostor, Kutaisi |
Elindultunk Tbiliszibe, ami kb. 4 órányi autózást jelentett. A változatosság kedvéért ma is egész nap esett az eső. Fél úton Tbiliszi felé megálltunk Borjomi városban, mert azt olvastam róla, hogy szép kis város. Valóban hangulatos a belváros, de mivel esett, nem szálltunk ki, csak tettünk egy tisztelet kört.
Tbiliszi felé főleg főúton haladtunk, a fővároshoz közeledve már autópályán. Irtó sok a fekvőrendőr, még a főúton is van. Legalább az autópályán nem volt… Tbiliszi szélénél már sűrűsödött a forgalom, érződött, hogy ez egy nagy város. A bevezető úton autó kereskedések sorakoztak, de ugyanúgy megtalálhatók a lepukkant lakótelepek, néhol olyan állapotban lévők, amelyeket nálunk tuti lebontásra ítélnének. Keresztül vágtattunk a városon a szálláshoz. Elég szélesek az utak, sokszor nem látszódnak már a sávok, de ha látszódnak sem zavarja a sofőröket, a két sávosból simán csinálnak hármat. Nestynek szerencsére nem okozott stresszt az itteni vezetés, sőt, azt mondta, hogy neki tetszik, hogy ilyen szabadon értelmezik a KRESZ–t. 🙂 Gyalogosként már nem ez volt a véleménye. Itt a gyalogosnak nincsen elsőbbsége, sőt, joga sem, hogy átkeljen az úton. Úgy kellett szaladnunk a zebrán, hogy el ne üssenek, mert esze ágában sem volt lassítani a sofőrnek.
Tbiliszi már sokkal inkább európai, mint Kutaisi, és ugyan nem érezzük magunkat veszélyben, mivel feketébbek az emberek, kicsit arabos a kinézetük, mindegyik olyan „rossz arcú”. Ez csak a férfiakra vonatkozik, nőkre nem 🙂 Nesty azt mondta még otthon, hogy próbáljunk meg nem turistáknak kinézni,de nem nagyon sikerül 🙂
Tbilisi este |
A metróban egyébként nagyon retro érzésem volt. Ugyanolyan szerelvény, metróállomás, szag, mint nálunk a 2-es metró vonalán, igaz ezer éve nem metróztam otthon sem. Az új metróvonalat sem néztük még meg, pedig azóta tervezem, amióta elindult. A metrókártya rendszer viszont meglepően modern. Egy plasztik kártyát adnak 2 Lariért, amit annyi pénzzel töltesz fel, amennyivel akarsz. Egy út fél Lari. Rengeteg ún. pay box található az utcákon, ahol fel lehet tölteni ezeket a kártyákat és egyéb pl, banki tranzakciókat lehet végezni, parkolást intézni.
Holnap egész napos városnézés lesz világosban és ha belefér, szeretnénk elmenni egy fürdőbe is.